Вие имате прво да ја знаете вистината

ЛЕПА БРЕНА ИМА СЕРИОЗЕН ПРОБЛЕМ: Го криеше тоа од јавноста, а сега се дозна се!

Здравјето на Лепа Брена, особено менталното, беше нарушено бидејќи пејачката се бореше со одреден проблем кој и ја симна насмевката од лицето.

Популарната пејачка важи за голем професионалец во својата работа, а се труди нејзиниот визуелен изглед секогаш да биде беспрекорен. Сепак, тоа што јавноста речиси го заборави е дека пејачката имала сериозни проблеми кои дури, како што се пишувало, ја доведоа до депресија.

Косата и паѓаше, поради прекумерно блајхање, поради што беше принудена да носи перики, а тоа многу тешко и паѓаше и ја доведе до очај.

Брена навистина има големи проблеми со својата природна коса која со годините станува се поретка и секој ден се повеќе опаѓа. Таа сфати дека долгогодишното белење, лепење и третирање на нејзината коса си го зема својот данок а таа стана свесна за тоа кога почна да прави селфи со нејзиниот нов телефон. Се исплашила кога видела дека однапред изгледа ќелаво. Залистоците беа толку длабоки што беше страшно.

Некое време се обидуваше да ги пушти шишките за да ги сокрие залистоците, носеше штипки, надградби и сите можни додатоци, но годините го направија своето, веќе ништо не помага. Брена паднала во депресија и носела капи извесно време додека нејзиниот фризер не и рекол дека тие се идеалното решение за перики кои денес се толку напредни што ретко кој може да забележи дека има вештачка коса на главата. Иако и порано носеше перики, тие не и беа омилени, Брена решила да го послуша својот соработник, па за проба нарачала две перики. Се прошета со двете во Арена и беше воодушевена од коментарите, изјави извор близок до фолк ѕвездата.

Меѓутоа, како што пишуваат медиумите, Брена своевремено многу брзо се прилагодила на промената, па како што се шпекулира и денес носи перики.

Брена не ги симнува периките од главата, а не оди ни во продавница ако не стави на глава една од десетината што ги има сега. Толку многу се испраксира што ги носи и кога патува во странство и ги облекува сама, без помош на фризер. Таа е пресреќна кога ќе се погледне во огледало. Периките се лесни, од природна коса, па Брена не чувствува дека нешто ја мачи. Иако е позната како штедлива личност и сака се на попуст, не зажалила за парите за перики. Свесна е дека колку е подобро и поприродно изгледа и затоа колку е поудобно за главата, толку е поскапо. Така ниту една нејзина перика не е поевтина од 500 евра, заклучува извор близок до дивата на „Гранд продукција“

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!