Вие имате прво да ја знаете вистината

Откриена е вистинската причина за разводот на Северина и Игор: Семејството е замешано во се

Поминаа шест години откако Игор и Северина го изговорија судбоносното да пред повеќе од 600 гости. Иако пред неколку месеци официјално ставија крај на бракот, фотографиите од нивната венчавка најавија бајка, онаа која обично завршува со: И живееја среќно до крајот на животот.

Сепак, не е се како што изгледа, а доказ се фотографиите направени на 22 ноември 2015 година. Покрај бајковитата декорација, одлично стилизираните гости и убавите младенци, посебно внимание привлекоа и фотографиите од првиот танц на брачниот пар Којиќ, на кои во одреден момент им се придружија таткото на Игор, Драган Којиќ Кеба и мајката на Северина, Ана.

Со тој танц беше најавена свадбата на Северина и Игор Којиќ, при што помладиот Којиќ заигра со свекрвата, а постариот со љубов ја гледаше снаата Северина, тој најави почеток на идиличните односи меѓу семејствата Вучковиќ и Којиќ, што навистина и се случило.

Шест години подоцна Игор и Северина официјално потпишаа развод. Иако во медиумите може да се прочита дека Ана Вучковиќ навивала нивниот брак да ги надмине тешкотиите и нејзината ќерка да остане со Игор, таа во оваа прилика не се огласи.

Сепак, се чини дека односите на Северина со семејството Којиќ не останаа во рамките на воздржаност. Иако Драган и Оља Којиќ решија јавно да не ја коментираат врската на нивниот син и неговата сега веќе поранешна сопруга, Северина своевремено на социјалната мрежа Инстаграм го кажа своето мислење за нејзиниот поранешен свекор:

Генерални покровители на мојот брак, од сигурни шумски извори. Доста е – напишал Игор, а Северина му одговорила на тогашниот сопруг и ги спомнала свекорот и свекрвата:

Ве молам исклучиме ме од ова, покровители се Оља и Драган – напиша тогаш таа, а дали нешто во меѓувреме се сменило и дали пејачката ги испеглала односите со семејството Којиќ, чие презиме повеќе не го носи, е сосема непознато за јавноста.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!