Вие имате прво да ја знаете вистината

Мажите низ светот ја губеа главата за оваа жена: Потоа се омажи за богат човек и престана да се дотерува

Поранешниот модел и актерка Џери Хол го привлекува вниманието со својот животен стил уште од нејзините почетоци во светот на шоу-бизнисот. Можеби најмногу со бракот со легендарниот рокер и фронтмен на Ролинг Стоунс, Мик Џегер, а денес со медиумскиот магнат Руперт Мардок, кој е 25 години постар од неа.

Џери го освои срцето на Мик како волшебна убавица уште во 1977 година, а таа се омажи за него дури во 1990 година на Бали. Девет години подоцна нивниот брак е прогласен за неважечки, а после тоа решиле да ја прекинат врската, а причината наводно било неговото неверство и аферата со други жени. Но и таа не останала покуса затоа што и таа го изневеруваше, што и самата еднаш го призна.

 Имено, таа во 1980 година била со тогаш оженетиот американски тајкун Роберт Сангстер, за да му се одмазди на Мајк за една од измамите.

“Имав афера со Роберт, но Мик ме молеше да се вратам кај него. Мислев дека ќе се промени во одреден момент, но тој никогаш не го направи тоа. Неговите врски со другите жени беа прилично гадни, но тоа беше единственото нешто што ме нервираше за него“, изјави таа во едно интервју.

Сè се случило откако таа како една од петте сестри од малиот тексашки град Гонзалес заминала во Париз со само 800 долари со намера да стане модел, што и успеала благодарение на нејзиниот атрактивен изглед. Нејзината мајка, која била голем љубител на филмската индустрија и филмовите ѝ предложила да сонува за актерска кариера и ѝ предложила да замине во Франција.

Џери до денес постигнала многу повеќе од тоа, а сега на 65 години ужива во љубовта со Руперт Мардок (90) со кој се вери во 2016 година, а веста за свршувачката ја објави весникот Тајмс. Тие се венчаа во истата година, а секој слободен момент го поминуваат заедно и уживаат во патувањата по кои папараците ги следат сите нивни стапки.

Но, освен Мик и сега Руперт, свој белег во нејзиниот љубовен живот оставија уметникот Енди Ворхол, историчарот Адам Замојски, основачот на Мајкрософт – Пол Ален, продуцентот Џорџ Во, играчот на крикет Шејн Варна и претприемачот Ворвик Хемсли.

Од нејзината младешка убавина остана малку, но Џери денес не е оптоварена со изгледот, туку ужива во животот и љубовта што ги пронајде во староста.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!