Вие имате прво да ја знаете вистината

Зетот на на Жељко Митровиќ потрошил 5.350.000 долари на аукција: Илија се пофали на социјалните мрежи, а еве што купил за тие пари!

Младиот украински милијардер Илија, познат во Србија како свршеник на ќерката на Жељко Митровиќ, Кристина, често ја заинтригира локалната јавност со своите гестови.

Младиот човек кој за една пура дава 300 евра, а за ноќевање со убавата Кристина во луксузен хотел дури 13.000 евра, сега дал над неверојатни 5 милиони долари за часовник.

Станува збор за часовник од брендот „Патек Филип“, историски многу важен часовник, според аукцискиот сајт од кој Илија објави слика на Инстаграм.

Покрај сликата од часовникот, Илија покажа и како поминала аукцијата и за колку е продаден часовникот – 5.350.000 долари!

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!