Вие имате прво да ја знаете вистината

Ова е синот на бранко ѓуриќ ѓуро, се случи голема промена во неговиот живот и еве со што сега се занимава?

Познатиот актер и музичар Бранко Ѓуриќ Ѓуро неодамна се огласи на социјалните мрежи и по тој повод му го честиташе роденденот на својот син Филип.

Инаку, колку што им е познато на многумина, Ѓуро во првиот брак, со Невена Ѓуриќ, го има синот Филип, но од вториот брак има уште две ќерки Зала и Ела.

Со посебни фотографии тој му упати убави зборови на синот, а еден од спомените од неговото детство разнежни многумина. Имено, тој како мало момче го извадил јазикот и го „исмејувал“ објективот, а и тогаш неговите прекрасни сини очи и бујна коса биле впечатливи.

„Среќен роденден, мили. Мојот мал, голем пријател. Биди ми здрав и весел.“ – се најде во описот на роденденската честитка, а придружниците на социјалните мрежи и самите му испратија различни честитки за роденденот на ова младо момче.

Да потсетиме, Филип порасна во Сараево со мајка си, а многумина беа воодушевени од тоа што дури на 11 години глумеше во словенечки филм, но на крајот сепак преовладаа неговите желби и љубовта кон фотографијата.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!