Вие имате прво да ја знаете вистината

Снегот и дождот донесоа смртни поплави во Грција: Жена загина кога порој и го однесе автомобилот

Огромните поплави кои обилните дождови ги донесоа во Грција го однесоа животот на жена чиј автомобил го влечеше порој.

Пожарникарите пронашле тело на 55-годишна жена недалеку од нејзиниот автомобил во северното село Скотина.

Вчера силен дожд ги погоди западните и северните делови на Грција, што доведе до зголемување на водостојот на реките кои поплавија села и куќи.

Метеоролозите велат дека бурата денеска се движи кон исток.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!