Вие имате прво да ја знаете вистината

Илон Маск прогласен за личност на годината

Еден од најбогатите луѓе во светот, воедно и основачот на компаниите Space X и Tesla Motors ја превзима престижната титула „Личност на годинара“ од рацете на американскиот претседател Џо Бајден и потпретседателката Камала Харис кои ја добија оваа титула во 2020 година.

Престижниот и реномираниот магазин TIME во денеска (понеделник) објави дека го избира Илон Маск за личност на годината за 2021 година.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!