Вие имате прво да ја знаете вистината

На Булеварот на славните во Холивуд одекнуваа пукотници: Снајперистот уапсен, областа евакуирана

Еден човек е во притвор откако испукал неколку истрели во Холивуд во близина на местото каде што обожавателите се собраа во неделата навечер за да му оддадат почит на починатиот мексикански пејач Висенте Фернандез. Според ABC, сведоци изјавиле дека слушнале повеќе од пет истрели во блокот на познатиот Холивуд булевар.

Десетици луѓе се собраа кај ѕвездата на пејачката на Булеварот на славните во Холивуд за да му оддадат почит на 81-годишниот изведувач. Најмалку еден куршум ја погоди стаклената врата од истата страна на улицата каде што луѓето се собраа на споменикот. Се наведува дека напаѓачот пукал од прозорецот на неговата зграда, дека нема повредени, а мажот е уапсен.

Сведоците рекоа дека виделе некој како држи оружје на прозорецот, неколку моменти откако напаѓачот пукал. Областа беше евакуирана, а полициски хеликоптери го прелетаа булеварот Холивуд. Мотивот за овој инцидент, како што се наведува, засега не е познат.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!