Вие имате прво да ја знаете вистината

Поради една фотографија, Синди Крафорд и порача на својата ќерка „ти ми го украде изгледот“ ФОТО

Две генерации на супермодели изгледаат токму вака.

Многу останаа без зборови од сличностите кои Каја ги има со нејзината мајка. Кога ќе ги споредиме насловните страници на магазинот каде Синди била како млада манекенка и модните фотографии на Каја денес, не е ни чудо што модните дизајнери се воодушевени од Каја.

Неодамна ќерката на Синди Крафорд, Каја Гребер, се појави на насловната страница на американското издание на „Ела“, а Синди накратко искоментира: „Моето бебе ми го украде изгледот“.

Објавата предизвика голем број коментари, „Иста си“, „Какви гени“, „Како јајце на јајце“, „Дежаву“…

Да потсетиме, младата Каја (20) веќе неколку години владее на модните писти и исто како и нејзината мајка таа работеше со речиси сите луксузни брендови како „Селин“, „Ралф Лорен“, „Версаче“, „Том Форд“, „Ана Суи“,

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!