Вие имате прво да ја знаете вистината

Александар Вучиќ: Ова е мојот живот, ова е мојот сон (видео)

Претседателот на соседна Србија, Александар Вучиќ, на својот официјален Инстаграм профил објави видео со кое го привлече вниманието на јавноста.

Александар Вучиќ сподели видео од рекапитулација на некои од неговите проекти што успеа да ги реализира во Србија како премиер и претседател на државата и истакна дека за такво нешто се подготвувал цел живот.

Цел живот се подготвувам да градам фабрики, да градам патишта и железници. Тоа е мојот живот, тоа е мојот сон. Сонував за создавање на иднината – објави Вучиќ.

Видеото може да го погледнете на линкот:

https://www.instagram.com/reel/CXbv62yIHeQ/?utm_medium=copy_link

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!