Вие имате прво да ја знаете вистината

ДРАМА И МОЛК НА ОЛИМПИко, ЛЕКАРИТЕ СПАСИЈА ЖИВОТ НА МЛАД човек (23): Имал срцев удар на трибините!

За време на натпреварот на Рома, лекарите се бореа младиот навивач да преживее.

Минути на голем страв на Олимпико, за време на натпреварот од Серија А, Рома – Специја.

Во текот на првиот половина час од натпреварот во понеделникот вечерта, еден навивач на „волчицата“ на јужната трибина доживеа срцев удар. Докторите се упатиле кон тој дел од стадионот, го реанимирале со дефибрилатор и брзо го префрлиле во поликлиниката „Ѓемели“, која се наоѓа недалеку од Олимпико.

Младиот навивач бил интубиран и пристигнал во болница, а сите на стадионот останале без зборови додека траела борбата за неговиот живот. Кога стадионот слушна што се случува, молк владееше и на другите трибини, објави „Газета дело спорт“. Во првите часови по хоспитализацијата на младиот човек нема официјални податоци за неговата состојба.

По натпреварот и победата на Рома, навивачите го напуштија Олимпико со единствена желба да преживее навивачот Томазо.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!