Вие имате прво да ја знаете вистината

Нов снежен бран најавен за викендот во Македонија

Во текот на наредните денови следува период на умерено до значително облачно и студено време со умерен до засилен северен ветер, најизразен вдолж Повардарието. Повремени локални врнежи од снег се очекуваат во петок и сабота.

Како што беше претходно објавено од УХМР, времето денеска ќе биде променливо облачно и студено со умерен до засилен ветер во северен правец ќе биде најизразен долж Повардарието.

Во главниот град времето ќе биде претежно облачно и студено со умерен до засилен ветер од северен правец.

Снежната покривка е најзабележителна на Попова Шапка од 75 сантиметри, во Маврови Анови 43 сантиметри и во село Пожаране 18 сантиметри

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!