Вие имате прво да ја знаете вистината

Ана Бекута се огласи по смртта на Милутин Мркоњиќ. Еве каква одлука донесе!

Пејачката, Ана Бекута многу тешко ја поднесе смртта на својот избраник, Милутин Мркоњиќ, кој почина на 27 ноември на 79-годишна возраст.

Иако се уште не може да поверува дека го нема повеќе него на овој свет, таа собира сили да продолжи напред. Ана сепак реши да го одржи новогодишниот настап кој го закажа во Требиње и на тој начин да ја исполни желбата на Мркоњиќ и да продолжи да пее.

Најдраги мои, решив заедно да влеземе во Новата година. Се гледаме на 31 декември во прекрасното Требиње, а на 1 јануари во магичната Бања Лука. Со нетрпение чекам да се забавуваме и да се загрееме со песна. Облечете се добро, не дозволувајте некој да дојде без долна мајчка! Ве сака  Ана – напиша Бекута на својот официјален Инстаграм профил.

За потсетување, Милутин Мркоњиќ, како што објавија балканските медиуми, и кажал на Ана и по неговата смрт да продолжи да пее.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!