Вие имате прво да ја знаете вистината

Во Србија пристигна новиот лек против Ковид-19 вирусот, Вучиќ ја потврди веста (видео)

Претседателот на соседна Србија, Александар Вучиќ соопшти јавно дека во Србија пристигнал нов лек против Ковид-19 вирусот.

Нов лек против Ковид-19 вирусот пристигна во Србија! Купен е во Соединетите Американски Држави, а на европскиот континент кај нас го купија само Данска, Литванија и Словенија. 

Животите и здравјето на луѓето немаат цена, изјави претседателот во видео пораката објавена на неговиот официјален Инстаграм профил.

-> видео пораката може да ја погледнете на следниот линк:

https://www.instagram.com/tv/CXf7MWMjZT6/?utm_source=ig_web_copy_link

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!