Вие имате прво да ја знаете вистината

Меркур во знакот јарец ќе предизвика големи животни одлуки за некој хороскопски знаци! Еве како точно ќе влијае на вашиот хороскопски знак

Меркур влезе во знакот Јарец на 10 декември и ќе биде во тој знак се до 29 декември. Оваа планета е поврзана со комуникација, работа, пишување, математика и слично, а нејзината положба ќе влијае на секој знак од хороскопот, еве како !

Овен

Отсекогаш сте знаеле што сакате во животот, а она што најмногу го сакате е да им помагате на другите. Можеби ова не е прва асоцијација за знакот Овен, но оваа ваша страна сега ќе биде особено изразена. Имате одлични идеи како да им помогнете на другите, а Меркур во Јарец ќе ви помогне да покажете колку имате да понудите.

Бик

Веќе некое време се двоумите за кариера или деловен избор што треба да го направите. Меркур во Јарец ќе ви помогне некако да ги соберете сите ваши интереси во едно, без разлика колку тоа сега ви изгледа невозможно. Се ќе си дојде на свое место.

Близнаци

Кога не успевате во нешто, едноставно се откажувате, бидејќи немате трпение да пробате повеќе од еднаш. Сепак, оваа позиција на Меркур може да ве инспирира уште еднаш да ја пробате среќата во нешто во што не сте успеале. И треба, бидејќи постојат многу шанси овој пат да успеете, а тоа е нешто што може да ви го промени животот на подобро!

Рак

Во овој период од животот ќе почувствувате олеснување, до 29 декември. Во вашиот живот се случило нешто што можеби не ви се допаднало, но сега сте слободни за да пробате нови работи и искуства. Не гледајте наназад и не враќајте се на старите навики.

Лав

Обично за време на транзитот на планетата чувствувате вознемиреност и имате впечаток дека сите очекуваат нешто од вас. Иако вообичаено сакате и знаете да работите под притисок, Меркур во Јарец ќе ви помогне да гледате поинаку на работата, и се ќе ви биде забавно. Воглавно не сте склони кон компромиси, поради што пропуштивте некои добри шанси претходно, но сега повторно ќе ви бидат понудени. Не го сфаќајте тоа како компромис, туку како нов почеток и искористете ја можноста.

Девица

Ако треба премногу да размислувате за нешто, веднаш се откажувате од тоа. Не сакате да истражувате, анализирате, сакате сè да правите брзо, лесно и без претерано размислување. Сепак, Меркур во Јарец ќе ве натера да размислите за нешто подлабоко и ќе испадне одлична можност за вас. Не дозволувајте пргавоста да ве спречи да искористете нешто, фокусирајте се.

Вага

Ова е одлично време за напредок и учење. Вие сте сонувач кој сака да го поминува времето сам, но сега ќе уживате во се што ви е ново и непознато. Транзитот на Меркур ќе ви помогне да ги гледате луѓето како добри, да сакате да бидете со нив, да се забавувате и да научите нешто ново што може да ви го однесе животот во сосема поинаква насока.

Скорпија

Меркур во Јарец ќе ви помогне директно да кажете се што мислите, но и добро да функционирате со другите на работа. Ќе имате нова визија за себе, ќе сакате да бидете добри и да ги правите вистинските работи, секако и да бидете љубезни кон другите. Исто така ќе ве обземе чувството дека сакате да им помогнете на другите и тоа ќе ве исполни.

Стрелец

Ќе бидете преоптоварени со работа до 29 декември, но тоа е добра вест за вас, бидејќи во спротивно обожавате да работите, што е вистинска реткост. Уживате да создавате, да правите нешто ново, да смислувате решенија итн. Сакате да растете, да се менувате, да напредувате, да се сакате себеси, а во тоа ви помага се правите да биде креативно.

Јарец

Во овој период ќе се чувствувате неверојатно моќни, ќе бидете хиперкреативни и ќе уживате. Знаете дека успехот е вашата судбина, а Меркур во Јарец ќе ви помогне да го потврдите тоа.

Водолија

Веќе некое време имате проблем, прашање кое ве притиска, а Меркур во Јарец ќе ви помогне конечно да го откриете одговорот што го баравте. Одеднаш, сè ќе ви дојде на свое место, а тоа ќе ви помогне да го отворите патот кон иднината.

Риби

Под влијание на Меркур во Јарец ќе бидете незапирливи, без разлика дали се работи за работа, љубов, здравје, можете се. Ќе носите многу разумни одлуки, ќе ги оставите страстите на страна и ќе бидете многу реални и практични.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!