Вие имате прво да ја знаете вистината

Свадбата од бајките на Наташа Беквалац крие големи тајни: Направиле лажно венчање а фустанот кој го носела имал вредност од 20,000 евра !

Познатата балканска пејачка и ватерполистот се венчаа во идилична атмосфера, а граѓанска свадба всушност немаше.

Наташа Беквалац и Данило Икодиновиќ направија луксузна венчавка за која се зборуваше со денови, а се разведоа шест години подоцна, но малкумина ја знаат нивната тајна од венчавката.

Пејачката и ватерполистот се заколнаа во црквата Свети Никола во Сремски Карловци, а на свеченоста присуствуваа само нивните најблиски пријатели и семејството.

Наташа била облечена во венчаница на модната куќа, Валентино во вредност од 20.000 евра, а по излегувањето од црквата тие биле пречекани со многу бели рози. По црковната венчавка заминале во хотелот Парк, во Нови Сад, каде се венчале пред матичар.

Сепак, иако се изгледаше како да имаат вистинска граѓанска венчавка, сè беше направено по сценариот. Парот не сакаше да ги вознемири своите родители бидејќи се венчаа една година порано во присуство само на сведоци.

Таа свадба, која беше чувана како строга тајна, се случи по враќањето на Икодиновиќ во Монтреал, каде Српската репрезентација го освои златото на Светското првенство во ватерполо во 2005 година. Тој тогаш ја запроси веднаш Наташа, а свадбата ја закажаа следниот ден.

Му реков на Даци: Мислам дека треба да бидам твоја жена, а тој ми одговори: Со денови размислувам за тоа, но се плашев да не биде рано за тебе. Имав бели апостолки и евтин долг бел ленен фустан. Данило беше премногу сладок во фармерки, флип-апостолки и бела маица, додека родителите не дојдоа во да не видат односно додека мајка ми не влезе во нашата спална соба, ние се облековме и отидовме да се венчаме, откри Беквалчева на една прилика.

Еве како Наташа Беквалац неодамна блесна во бело и ги воодушеви сите:

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!