Вие имате прво да ја знаете вистината

Тој е вистински ѕвер! Мајк Тајсон од ден на ден изгледа помоќен: Секое утро се буди во четири, напорно трениера и здраво се храни (фото)

Легендарниот боксерски шампион, Мајк Тајсон, во последните неколку месеци сериозно е посветен на тренинзите. Контроверзниот 55-годишник сериозно реши да се врати во рингот!

Се чини дека Тајсон сега е во подобра форма отколку пред 16 години, кога и официјално ја заврши својата професионална кариера.

Американецот напорно тренира и одлично се грижи за исхраната. Тој има три оброци на ден и два десерти, а троши и од 3.000 до 4.000 калории секој ден.

Секој ден се буди во четири часот наутро и трча околу 10 километри. Наутро прави по 10 врзани рунди спаринг, а потоа тренингот продолжува во теретана. Подоцна во текот на денот, тој повторно боксува и го заврши денот со гимнастика, џогирање и возење на стационарен велосипед.

Неговата решеност да го доведе своето тело до врвот е неверојатна. Неговата трансформација во последните 30 години исто така е неверојатна, погледнете и сами:

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!