Вие имате прво да ја знаете вистината

Цеца конечно откри со што се занимавале нејзините родители: За нив малку се знае но еве како ги воспитале децата!

Светлана Цеца Ражнатовиќ проговори отворено за нејзините родители.

Пејачката отворено споделува голем дел од приватниот живот со јавноста, а членовите на нејзиното семејство често се присутни во јавноста.

Балканската јавност одлично ја познава нејзината сестра Лидија, а може да се каже дека таа најчесто се прикрадува со пејачката преку балканските медиуми. Кога се во прашање нивните родители, малку се знае, но сепак јавноста знае како изгледаат, а Цеца еднаш откри што правеле.

Мира и Слободан Величковиќ не се појавуваат често во јавноста и не се дел од естрадата, но со својата ќерка се во сите важни моменти од животот.

Пејачката откри дека нејзината мајка, Мира, била селска учителка, а Слободан бравар и трговец.

Велат дека татко ми кога сум се родила и при првиот мој плач рекол: Але, родена е пејачка! изјави еднаш Цеца.

Ние бевме воспитани многу строго. Знаевме точно што е за девојчињата, а што за момчињата. Татко ми секогаш ми велеше: Можеш да излезеш во девет, но кога ќе помислам дека си таму некаде, ти веќе да си дома. Ако не ви се допаѓа, уште подобро, останете дома, истакна еднаш пејачката.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!