Вие имате прво да ја знаете вистината

Виктор Орбан со овој потег си стопли срцата на сите унгарци! Одличен гест од премиерот пред Божиќ (видео)

Унгарскиот премиер, Виктор Орбан, во средата го посети местото кое е направено за вдомување на бездомните животни во Уром.

Виктор Орбан со себе донел половина тон храна за домашни миленици. Педесет кучиња и мачки моментално се стационирани во Урем.

Испорачавме 500 килограми храна за да можат среќно убавите животни да го прослават Божиќ – напиша Орбан на својот Фејсбук.

Видеото можете да го погледнете на следниот линк -> https://www.facebook.com/orbanviktor/videos/328205335971814/

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!