Вие имате прво да ја знаете вистината

Илон Маск доби своја „кинеска реплика“. Момче од Кина неверојатно многу личи на милијардерот (видео)

Момче од Кина стана популарен на социјалните мрежи поради неговата сличност во изгледот со еден од најбогатите луѓе во светот, Илон Маск.

На социјалната мрежа ТикТок се појави видео на кое се гледа како човек излегува од автомобилот и гледа во камерата, а неговата сличност со Маск е неверојатна.

Многумина се шегуваат дека во Кина постои реплика на сè што може да помислите, а сега дури и Илон Маск го доби својот кинески клон.

Хит видеото од момчето од Кина може да го погледнете на следниот линк -> https://www.facebook.com/groups/1629399360485338/posts/4769130863178823/

Илон Маск, производителот на електрични автомобили Тесла и извршен директор на вселенската компанија, SpaceX, престижниот магазин „TIME“ неодамна го прогласи за личност на годината за 2021 година.

Ова е човек кој се стреми да ја спаси нашата планета и да создаде нова планета за нас за да ја населиме. Тој е гениј и визионер, пишува во магазинот.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!