Вие имате прво да ја знаете вистината

Ледена температура и сенг речиси до 70 сантиметри, Копаоник под целосна снежна покривка!

На добро познатата зимска туристичка дестинација, Копаоник, дебелината на снегот порасна и до 68 сантиметри, соопштија претходниот ден од агенцијата Бета, метеоролошката станица за таа планина.

Температурата е минус седум степени Целзиусови, а дува североисточен ветер со брзина од седум метри во секунда.

Времето во моментот е мирно, снегот во не паѓа, изјави дежурниот метеоролог Братислав Мариќ.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!