Вие имате прво да ја знаете вистината

Точно е, добра сум во кревет! Позната манекенка од Хрватска објави „жешки“ фотографии кои се шират на интернет (фото)

Една од најпознатите хрватски манекенки, Нина Мориќ, која со години живее и работи во Италија, неодамна обајви многу „жешка“ фотографија на својот Инстаграм профил. Нина позираше во провокативна комбинација – фустан со проѕирна црна чипка кој дефинитивно го возбудува посилниот пол, а позирањето на манекенката и е добра страна, позираше во провокативна поза на креветот. Таа дополнително ја подгреа атмосферата со нејзиниот опис на фотографијата.

По ѓаволите, добра сум во кревет. Можам да спијам со денови – стоеше во описот на фотографијата. Се пошегува манекенката. Мориќ успеа да добие над 15.000 лајкови и стотици комплименти. Изгледаш многу добро, Мајко моја, каква жена, Како и секогаш – совршена си, Спектакуларна, Уникатна убавица, Толку си секси што нема жив маж кој би ти одолеал, ова се само некои од коментарите кои беа оставени под фотографијата.

45-годишната девојка во последно време со задоволство ги споделува своите разголени, секси фотографии на Инстаграм профилот, што претходно не беше таков случај, но се чини дека нејзината нова љубов е радосна со неа и дека таа и дава големи крилја да се чуствува боженствено. Имено, убавата Хрватка веќе некое време ужива во романса со 9 години помладиот, Карл Галат, кои работи како пластичен хирург.

Нина повторно е во добри односи со поранешниот сопруг Фабрисио и покрај бројните насилни, јавни кавги, а неодамна се фотографираше и со него и нивниот син Карлос, со кој исто така имаше турбулентни односи. Минатата година Карлос јавно го обвини татко му дека го тепал и рекол дека ја сака мајка си најмногу на светот, но пред тоа во неколку наврати тој јавно фрлал со дрвја и камења по Нина.

Да потсетиме, госпоѓицата Мориќ е родена во Загреб, а во светот на манекенството влезе како тинејџерка и во 1995 година беше крунисана за Мис на Хрватска, а само една година подоцна го освои третото место на натпреварот – Елитното лице на годината. Тогаш започна нејзиниот старт на европскиот пазар, а светската слава ја стекна во спотот на пејачот, Рики Мартин во песната „Livin La Vida loca“, кој беше преполн со експлозивни сцени на кои Нина беше во прв план.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!