Вие имате прво да ја знаете вистината

Ѓоковиќ на Копаоник во истите апартмани каде Цеца поседува имот! Собарката ги откри сите детали за престојот на Новак!

Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ во вторникот вечерта ги бодреше кошаркарите на Црвена Ѕвезда против екипата на Барселона и со тоа на најдобар начин го искористи престојот во Белград.

Првиот светски тенисер Новак Ѓоковиќ пред враќањето во српската престолнина искористи продолжен викенд поминат на Копаоник каде уживаше и се радуваше на зимските убавини.

Новак не избрал да престојува во луксузни хотели, туку избрал скромен стан за себе и за своето семејство

Новак беше сместен во просечен апартман на Копаоник. Тоа беше еден апартман над мојот. Јас го гледав секој ден со децата, но дадилка секогаш одеше со нив. Тие веројатно сакаа да се одморат но исто така и да поминат убаво време со нивните деца, па дадилката постојано беше со нив. Без неа не одеа никаде. Интересно е што тој не сакаше да изнајмува ништо луксузно, битно беше само да му биде удобно на него и неговото семејство. Кога изнајмија апартман во истото сместување како јас, а јас имам скромни примања, тогаш се ви е јасно – со насмевка на лицето изјави една жена за балканските медиуми, која остана во истиот апартман каде Новак престојувал.

Се однесуваше најнормално. Бев толку изненадена, а во исто време и воодушевен. Немаа посебни услови, во ништо не беше пред нас. Неговите деца беа исклучително пријатни, насмеани. Децата се погледнаа и се смееја извесно време викајќи, Мамо, тато, еве сме на снегот! Исклучително пријатно и убаво семејство, додаде жената во својата изјава.

Ова го потврдила и собарката од апартманот на Новак.

Новак остана со нашите апартмани, но јас немав допирни точки со него. Имено, не го чистев сместувањето каде што беше тој. Ќе видите кога ќе влезете во лифт дека на копчето за петти кат пишува VIP. Тоа е делот каде што престојува Новак со фамилијата, изјави на слугинката.

Интересно е што во зградата во која престојуваше Новак, балканската мега ѕвезда, Цеца има два апартмани на врвот од зградата.

Во истата зграда, Цеца има два стана на самиот врв. Новак беше сместен веднаш под неа. Не верувам дека се запознале, бидејќи Цеца деновиве не дојде на Копаоник. Најчесто овде го гледаме Вељко, заклучи жената која била во ист апартман до Новак.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!