Вие имате прво да ја знаете вистината

Имаше 2 пропаднати бракови, а потоа се ожени за 34 години помлада убавица: Таа е изборот на Жељко Бебек

Пејачот Жељко Бебек се ожени двапати, но среќата ја нашол покрај третата сопруга Ружица, која е 34 години помлада од него. Бебек и Ружица се во брак 18 години.

Пејачот во текот на сите овие години имаше многу подеми и падови. Сепак, секој од падовите и подемите му послужи да продолжи понатаму и да биде еден од најценетите музичари на овие простори.

„Нема посебна тајна за успешен брак, или случајно ќе ја запознаете вистинската личност или не. Имав среќа да ја запознаам на време и ние сме сродни духови. Ова ни обезбеди да сме заедно на семејно и животно патување, да уживаме во истите работи. Секогаш се трудиме да се цениме и да ја почитуваме врската.Тоа е најважно и што е убаво во една врска, макар тоа било секојдневно“, изјави тој во една прилика.

Тој, исто така, еднаш рече дека се заљубил во сегашната сопруга на прв поглед и дека веднаш знаел дека таа е вистинската.

“Секогаш мислев дека немам време или дека нема да можам да ја најдам вистинската љубов. Дотогаш мајка ми беше мојата жена на прво место. Тогаш ја запознав Ружица и можам да кажам дека тоа беше љубов на прв поглед, веднаш можев да и вратам со „те сакам“. Само кога ќе ја најдеш вистинската љубов, ќе сфатиш што всушност значи зборот. Ја чувствувате со целото свое битие. Со неа научив дека има нешто над мојата кариера“, рече Бебек.

Жељко Бебек пред неколку дена дувна седумдесет и шест свеќички на својата роденденска торта, а зад себе остави море од спомени, со нетрпение очекувајќи ги сите тие моменти што ќе ги живее со сопругата и децата во ново поглавје во животот.

За еден од најпопуларните рокери на просторите на поранешна Југославија, жените „губеа глава по него“, па не е ни чудо што дури двапати клекна и се ожена. Првиот пат го сподели презимето Бебек со Споменко, која ја роди неговата ќерка Силвија, вториот пат беше со Сандра, која му ја даде ќерката Бјанка. Меѓутоа, по две брачни катастрофи , тој почнал да губи надеж, додека во 2002 година не ја запознал сегашната сопруга.

Ружица, која е триесет и четири години помлада од Жељко, целосно го освоила и двајцата веќе две децении ја живеат својата емотивна бајка, која ја дополнуваат со синот Звонимир, кој тргнал по стапките на својот татко и нивната ќерката Катарина, која е лика и прилика на мајка си.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!