Вие имате прво да ја знаете вистината

Лажен гинеколог „прегледал“ повеќе од 400 жени преку мобилен телефон: Заработил пријава за силување

Повеќе од 400 жени во Италија се согласиле да направат гинеколошки преглед преку интернет, пред камера на мобилен телефон. Од друга страна, се разбира, тој не беше лекар, а камоли гинеколог, туку вулгарен воајер, фатен од полицијата во Таранто.

„Докторот“ со прикриен телефонски број телефонирал на толпа жени, една по една, и на секоја од нив кажал дека врз основа на податоците од нивните претходни прегледи во една од структурите на националната здравствена служба, постои сомнеж за сериозна вагинална инфекција. Затоа би им предложил веднаш да ги прегледа визуелно, бесплатно, без да чекаат ред. На некои кои биле „потврдоглави“ им објаснил дека ќе мора да се воздржуваат од сексуални односи додека не дојдат на ред за преглед во живо

Тој е фатен и во друга истрага. Имено, од септември годинава многу жени пријавиле во поштенската полиција дека од скриен број им се јавува маж кој се претставува како гинеколог. Полицијата се сомнева, но не е сигурна дека се работи за истото лице.

Истражувајќи ги некои осомничени, тие пронајдоа неколку паметни телефони, вклучително и единици за надворешна меморија, кои го снимиле она што тој го видел на „прегледите“, како и информации за телефонски повици до жртвите.

Се чини дека ги добил нивните телефонски броеви од портал за онлајн шопинг.

Тој бил пријавен за повеќекратни силувања бидејќи тоа што го направил е еднакво на истото кривично дело.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!