Вие имате прво да ја знаете вистината

Најголемо промашување во историјата на фудбалот, дали е ова можно? Вакво брукање не е видено (видео)

Фудбалерите на Црвена звезда победија во Бачка Топола ТСЦ со резултат 3:2 во натпреварот од 21. коло на српската Суперлига.

Црвено-белите можеа и поубедливо да триумфираат и да ја скратат нервозата на своите навивачи ако Ришаиро Живковиќ во 85. минута ја погоди празната мрежа на голманот Ненад Филиповиќ.

Ришаиро доби одлична топка од Катаи, и побегна на одбраната на домашните, а потоа го претрча и голманот Филиповиќ. Живковиќ го имаше само празниот гол на домаќините пред себе, но наместо да ја погоди мрежата, ја погоди стативата и така се посрамоти засекогаш.

На крајот од акцијата, помошниот судија го подигна знаменцето за офсајд, па евентуален гол немаше да биде признат.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!