Вие имате прво да ја знаете вистината

Се појави првата приватна фотографија на геј политичарот од Хрватска во Јавноста, ја сподели неговиот партнер!

Првиот јавно деклариран хрватски политичар за геј сподели фотографија од бакнеж со својот партнер, пишуваат хрватските медиуми

За прв пат во Хрватска во јавноста се појави приватна фотографија од хрватски геј политичар со неговиот партнер. На социјалните мрежи, партнерот на Домагој Хајдуковиќ, поранешен пратеник на СДП и претседател на новиот пратенички клуб Социјалдемократи, објави фотографија од бакнежот.

Матија Страјнер, партнерот на Хајдуковиќ, во описот на фотографијата напиша неколку геј фрази и даде подршка на LGBT заедницата.

Фотографијата е направена на Брач.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!