Вие имате прво да ја знаете вистината

Љубовта на Роналдо предизвика потрес на интернет! Му остави коментар на Меси под објавата кој многумина го сметаат за очаен (фото)

Лионел Меси или Кристијано Роналдо, тешко е да се одлучи кој е подобар фудбалер, па суштинскиот заклучок се носи врз основа на личните достигнувања.

Сепак, Меси има седум златни топки, две повеќе од Роналдо, а тоа секогаш предизвикува бура кај многу португалски навивачи.

Иако двајцата официјално се полни само со пофални зборови едниот за другиот, овој пат ситуацијата не беше така, поубавата половина на Роналдо, Георгина Родригез се погрижи да ги разгори страстите. Неиспровоцираните фудбалери влегоа во „конфликт“, имено, Георгина Родригез му остави коментар на објава на Лионел Меси на неговиот официјален Инстаграм профил.

Меси му посвети порака на својот пријател Серхио Агуеро кој со солзи во очите се прости од активното играње на фудбал поради здравствени проблеми, а на неговата објава „налета“ Георгина која напиша: Роналдо е најдобар.

Очигледно таа се уште се нема помирено со фактот дека Меси неодамна ја освои Златната топка, па многумина нејзиниот коментар го сметаат за очаен.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!