Вие имате прво да ја знаете вистината

Го ставил Путин на регистарските таблички, се фалеше со регистрацијата на БМВ-то, а на крајот остана без автомобил

Припадници на српското МВР, полициска управа од Нови Пазар, одзеле возило БМВ М5 со тутински регистарски таблички, поради сомнение дека сторило кривично дело фалсификување исправи, пушува порталот индекс онлајн.

Според информациите, сопственикот на возилото кој е на привремена работа во Русија, на автомобилот БМВ М5 поставил механизам за криење на регистарските таблички, а зад вистинските таблички стоеле оние со името, ни помалку ни повеќе, туку претседателот. на Русија Владимир Путин.

Човекот се пофалил со овој изум на социјалната мрежа TikTok, кој привлече големо внимание во јавноста во Тутин, но по интервенцијата на полицијата видеото беше избришано.

Полицијата го проверила возилото и утврдила дека зад вистинските регистарски таблички на возилото има лажни таблички со ознаки ТТ ПУТИН.

Возилото е веднаш одземено и ќе се чува до 90 дена, а според информациите сопственикот на возилото моментално се наоѓа надвор од Србија.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!