Вие имате прво да ја знаете вистината

Дензел Вашингтон во солзи: Бараше марамче од видителот, се гледа дека пати (видео)

Дензел Вашингтон се расплака како гостин во популарната емисија на Стивен Колбер кога водителот му постави прашање за неговата мајка.

Мајката на Вашингтон почина оваа година.

„Мајката е првата вистинска љубов на синот. Синот, особено ако тој е прв син, е последната вистинска љубов на мајката“, започна Вашингтон, а гледачите видоа „кнедла во неговото грло“.

Актерот се извини со растреперен глас и пушти неколку солзи.

Вашингтон изјавил дека мајка му била секогаш таму во текот на неговиот живот и кариера, но дека повеќе ја нема, па повторно заплакал и побарал марамче од домаќинот.

“Ова е ужасно. Не плачев на погребот, знаеш?”, призна Дензел.

Водителот извадил фотографија на која позира со мајка си и го прашал зошто не плачел на погребот.

„Претпоставувам дека ги чував солзите за тебе“, се пошегувал Дензел, по што продолжиле со посреќен тон.

Овој емотивен момент трогна многу гледачи, кои коментираа: „Сега уште повеќе го почитувам“, „Изгледа дека страда“, „Ова можат да го разберат само луѓето кои ја изгубиле својата мајка“ …

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!