Вие имате прво да ја знаете вистината

Најмалку тројца загинати при уривање на кран во италијанскиот град Торино

Најмалку три лица загинаа при уривање на кран во италијанскиот град Торино, јавија локалните медиуми.

Кранот бил потпрен на шесткатница и оштетил автомобили паркирани во близина.

На местото на несреќата брзо пристигнале сите служби за итна помош.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!