Вие имате прво да ја знаете вистината

Србинот одби трансфер од соништата, Раи Спорт јавува дека на масата биле сто милиони евра!?

Српскиот голгетер кој игра во Фиорентина, Душан Влаховиќ одби голем трансфер.

Угледниот Раи Спорт објави дека најдобриот стрелец на виолетовите нема намера да се пресели во Њукасл, кој подготвува астрономски 100 милиони евра.

Влаховиќ сака да остане во Фиренца до јули следната година, а потоа да се обиде да обезбеди трансфер во Јувентус.

Јувентус е голема желба на Влаховиќ од самиот почеток, уште од неговите детски денови, а Старата дама е долго време на неговиот радар и дури се шпекулира дека се договорил за личните услови.

Фиорентина летово ги одби сите понуди, дури 60 милиони од Атлетико Мадрид, но сигурно би прифатила 100 милиони.

Сепак, Србинот нема да игра во тим кој ќе биде надвор од Лигата на шампионите.

Покрај Јувентус, развојот на ситуацијата го следат и Атлетик и Њукасл, Тотенхем и Арсенал.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!