Вие имате прво да ја знаете вистината

Страшни снимки од пад на хеликоптер во Лусијана, се срушил на мост и веднаш изгорел (видео)

Страшна хеликоптерска несреќа се случи во Лусијана, кога на мостот се сруши хеликоптер, а набргу на интернет почнаа да кружат снимки од инцидентот. За време на несреќата животот го изгубил пилотот на хеликоптерот.

Пилотот е идентификуван како Џошуа Холи, а несреќата се случила околу 12:30 часот по локално време на 14 декември.

Џошуа Холи работел како пилот и инструктор за летање а бил менаџер и на флота за технологија за Five-S Group, градежна компанија.

Тој бил единствениот човек во летот со хеликоптер, тој е татко на три деца, и сите се помлади од 8 години.

Според извештаите на медиумите, пилотот бил на пат кон аеродромот Лејкфронт за да земе патници. По несреќата сообраќајот кон исток бил неколку часа во прекин.

Последователните снимки покажуваат како автомобили возат од спротивната страна на мостот за да ја избегнат несреќата.

Чад и оган биле забележани од другата страна на мостот додека возилата полека поминувале покрај урнатиот хеликоптер.

Исто така, на социјалната мрежа Твитер се појави видео од паѓањето на хеликоптерот.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!