Вие имате прво да ја знаете вистината

Сцените на насилство од Париз топ тема во светот! Навивачите се напаѓаа со факели, а потоа масовно влегоа на теренот (ВИДЕО)

Натпреварот од Купот на Франција меѓу второлигашот Париз и Олимпик од Лион беше прекинат поради дивеење на навивачите.

Навивачите влегоа на теренот, а сето тоа се случи на паузата меѓу двете полувремиња.

На крајот и официјално беше прекинат натпреварот помеѓу Париз и Лион.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!