Вие имате прво да ја знаете вистината

Два пати паднал, а два пати поминал на полиграф: Што изјави Кристијан Голубовиќ, колку луѓе има убиено!?

Голубовиќ шокираше со својот настап.

Поранешниот учесник во реалното шоу и момче од криминалното миље, Кристијан Голубовиќ во својата голема исповед проговори за деновите од белградскиот асфалт, а неговите бизарни изјави шокираа многумина.

Дегенериците зборуваат лошо за мене, некои ги тепав, како Чабаркапа, има причина да прави приказни бидејќи не може поинаку. Бев вклучен во криминални дејствија, но не се декларирав како криминалец. Јас не дозволував никој да ме гази, никогаш во животот не ми се случило некој да дојде да ми каже грд збор, а да не го тепам или убијам. Тоа останува до ден денес, ја започна приказната Кристијан во Добро утро Србија.

Јас имам бунт во себе, ги направив сите криминални работи, бев етикетиран. Кога ќе паднеш на вооружен грабеж, обид за убиство, тоа нормално дека ќе ме стават под истрага. Мангуп се раѓа и шмекер, а криминалец се станува. Мене на некој начин на животот тогаш ме наведе да излезам на улица, да излезам и да се спротивставам на властите. Знаев да крадам, имав некоја харизма, роден сум како лидер во училиште, знаење, вербално, рече Кристијан, а на прашањето дали убил некого, Голубовиќ со шокантен одговор:

И да сум направил, не се зборува за тоа. Кога би одговорил на некои прашања, тоа би го сменила текот на некои работи. 4 пати отидов на полиграф. Два пати паднав, два пати поминав.

Голубовиќ рече дека девојка му дала пари со надеж дека ќе се ожени со неа.

Девојка ми даде 200.000 марки, ги донесе во Стара Пазова, рече дека сака да се омажам за неа. Кога дојде со такси, јас бев во бегство, нозете ми беа скршени, ги истресе банкнотите и рече, еве дојдов, јас ја шетав по Бјелина, се сокривме во Босна. Сфатив дека е зависна од дрога, не можев да спијам со неа, ниту да ја бакнам. Се понудив да и ги вратам парите, таа не сакаше, со тие пари купив стан, изјави Кристијан.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!