Вие имате прво да ја знаете вистината

Крадец во Инџиково затекнат на лице место

Во село Инџиково денеска бил затекнат крадец при обид за извршување на тешка кражба во викенд куќа во селото.

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, полициски службеници од Полициската станица Гази Баба го лишиле од слобода А.А.(27) од Скопје и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!