Вие имате прво да ја знаете вистината

Инстаграмот се вжешти, Карлеуша и ја исполни големата желба на ќерка и, еве што точно и поклони (фото)

Јелена Карлеуша пред неколку дена ги насмеа и разгали следбениците на Инстаграм, кога објави писмо до Дедо Мраз, напишано од нејзината помала ќерка Ника. 

Ника имаше долга листа на она што би сакала да го добие, а се чини дека Дедо Мраз годинава порани, па првата желба од списокот е веќе исполнета. Имено, како што тогаш напишала, Ника сакала нов телефон, а нејзината мајка Јелена решила што побрзо да и ја исполни желбата. 

Ја фотографирала својата ќерка како држи нов телефон во рацете и се смешка, а како што коментирала кога го објавила писмото на Ника, нејзината помлада наследничка добила оценка пет по математика, што било еден од условите да и се исполнат желбите од списокот.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!