Вие имате прво да ја знаете вистината

Новиот филм за Спајдермен руши рекорди! Филмски спектакал кој за еден викенд заработи 253 милиони долари (видео)

Најновиот авантуристички филм за човекот пајак или попознат во јавноста како Спајдермен, „Spider-Man: No Way Home“, го постигна третиот најдобар резултат на сите времиња во Северна Америка, со заработка од 253 милиони долари за време на еден викенд, според проценката на специјализираната агенција „Exhibitor Relations“, објавено во неделата.

Овој филм, кој со нетрпение го чекаше целиот Холивуд и целата филмската индустрија, го има надминато само филмот „Avengers: Endgame“ (357 милиони долари) и филмот „Avengers: Infinity War“ (258 милиони) во аналите на најгледаните филмови во САД и Канада, според веб-страницата.„Box Office Mojo“.

Ова е и најгледаниот филм на Sony, пишува Deadline.

„Spider-Man: No Way Home“ е третиот филм во кој популарниот Spider-Man го игра Британецот Том Холанд. Филм кој доживеаја рекордна гледаност во кината.

Приказната е продолжение на делото „Far from home“ од 2019 година, на Спајдермен чиј вистински идентитет, Питер Паркер, јавно ја открива злобната Мистерија. Средношколецот очајнички се обидува повторно да стане анонимен со помош на уште еден лик на Марвел, Др. Чудно кога го игра Бенедикт Кумберац.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!