Вие имате прво да ја знаете вистината

Познат епилогот од драмата што траела десет часа: Балкански јутубер завршил на невропсихијатрија

Позната ситуацијата со јутуберот кој што се обидел да си го одземе својот живот.

По десетчасовен ангажман на припадници од МВР Србија, 36-годишен жител на Нови Сад, кој затворен дома се заканувал дека ќе се самоубие, безбедно е евакуиран од сопствениот стан, соопштија од МВР на Нови Сад.

Минатиот ден околу девет часот во полиција се обратила неговата мајка, а веднаш по пријавата на лице место излегле полиција, преговарачи на МУП и припадници на Противпожарната единица.

Околу 19 часот полицијата без последици од станот успеала да извади маж, кој потоа бил згрижен на клиниката за невропсихијатрија во Клиничкиот центар Војводина.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!