Вие имате прво да ја знаете вистината

Претседателот на Комунистичката партија на Словачка: НАТО е криминална организација

Претседателот на Комунистичката партија на Словачка, Јозеф Хрдличка, тврди дека НАТО е криминална организација.

Доволно е да се погледне историјата за да се открие кој извршил злосторства, интервенирал и бомбардирал суверени земји и кој организирал преврати во други земји, напиша Хрдличка во објавата на неговата Фејсбук страница.

Тој посочи дека „погрешни западни политичари“, заедно со некои медиуми, тврдат дека Русија сака војна, но кога ќе се погледнат локациите на американските и атлантските бази во Европа, станува јасно кој се подготвува за војна.

Хрдличка претходно тврдеше дека НАТО е одговорен за саботажа и уништувањето што се случи во многу арапски земји, вклучително и Сирија.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!