Вие имате прво да ја знаете вистината

ЈАС ПОВЕЌЕ НЕМАМ ТИРОИДна жлезда! Јелена Розга проговори за ЗДРАВЈЕТО: „Имам ПРОБЛЕМИ со СРЦЕТО!“

Пејачката Јелена Розга го прекина долгиот медиумски молк и во првото интервју по објавувањето на песната проговори за љубовта, кариерата и здравјето.

Розга за РТЛ откри дека за време на пандемијата на корона вирусот, конечно научила да каже не и дека нејзината здравствена состојба ја принудила на тоа. Открила дека Хашимото и ја изел тироидната жлезда.

Повеќе не сум под голем стрес. Нема да брзам, особено кога е работата во прашање. Подобро се грижам за своето здравје, повеќе го ценам слободното време, знам да кажам не. Го научив и тоа. Морав поради моето здравје. Едноставно морав, бидејќи имам проблеми со срцето и тироидната жлезда и веќе не кријам. Апсолутно веќе немам тироидна жлезда и сега реков: „Па, доста е, ајде и малку да уживаме“, рече Розга.

Розга изјави дека спие помирно откако манијакот кој ја демнеше доби судска казна.

Мислам дека долго ќе гледам зад грб и ќе ја свртам главата кога дење и навечер шетам со кучето. Не е важно кога живееш сам – признала таа.

Во новата година сака само здравје за себе.

Само здравје. Здравјето е на прво место и го ценам се повеќе и повеќе, особено кога имам мои проблеми. Така, само здравје, се друго ќе дојде, заклучила пејачката.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!