Вие имате прво да ја знаете вистината

Џенифер Анистон искрено за тоа како се справува со медиумскиот притисок: Можев да завршам како Бритни Спирс!

Џенифер Анистон (52 г.) во нејзиното ново интервју откри некои од причините поради кои за среќа избегнала големи јавни кризи откако се прослави со улогата на Рејчел Грин во култната серија „Friends“.

52-годишната американска актерка се прослави со улогата на Рејчел Грин во „Friends“. Поминаа 15 години од снимањето на првата сезона на серијата, а Џенифер остана фокусирана на кариерата, но и многу скромна личност. Актерка вешто и успешно успеала ги избегне сите јавни кризи и инциденти, како на пример низ кои поминаа другите ѕвезди како што се Бритни Спирс и Линдзи Лохан.

На прашањето, како Џенифер успеа да го издржи медиумскиот притисок ?, таа одговори – Божји дар за поддршка, имав само неколку паметни и позитивни луѓе околу мене.

Актерката зборуваше и за нејзината мајка, актерката Ненси До, која се бореше со славата, таа беше отуѓена со години, изјави актерката, истакнувајќи дека секогаш имала посебен однос со нејзиниот татко Џон Анистон.

Пораснав гледајќи ја Ненси, која засекогаш ја глумеше жртва и не ми се допаѓаше како изгледаше таа, објасни актерката.

Знаев дека таа личност ми дава пример за тоа што никогаш не би сакал да бидам, а и никогаш нема да бидам. Мислам дека тоа е токсична состојба што ја уништува душата. И слушајте, дали треба да поминам низ темни соништа во јавноста поради мал стрес ?, истакна Џенифер.

Џенифер во едно друго интервју истакна дека има избор: Или ќе се откажам од слатките и ќе живеам под покривката или ќе станам и ќе се обидам да најдам излез и да напредувам на патот – а јас тоа и го направив, најдов излез, изјави актерката.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!