Вие имате прво да ја знаете вистината

Денеска владее магичен ден 21.12, искористете го да си ги исполнете вашите желби. Еве што се треба да правите

Денеска ќе имаме магичен ден во кој имаме три важни астролошки и духовни настани – зимската краткоденица, магична серија од 21.12., но и влегувањето на Сонцето во знакот Јарец. Затоа 21 декември е одличен ден за пројавување на нови желби и внатрешен развој.

Серија од 21.12. која го содржи овој датум претставува исклучително позитивно влијание врз нумеролошката интерпретација. Главната порака на оваа серија е да ги отфрлите сите стравови и фрустрации и да се фокусирате повеќе на вашите цели. Ова е моментот кога ги отфрлате сите грижи и негативности и ги оживувате подароците што ги сакате.

Од друга страна, 21 декември е ден кога зимскиот краток ден со својата енергија се обидува да поттикне драматични промени во животот, успехот, работата, љубовта. Овој ден е одличен за планирање на следната година, ослободување од долговите и сите непотребни работи. Астролозите истакнуваат дека зимската краткоденица ќе има најголемо влијание врз Овенот, Ракот, Вагата и Јарецот. Сепак, другите знаци ќе почувствуваат силна енергија на овој ден.

Ова е совршено време да креирате листа на желби или визуелизација. Вклучете се во планирање на настани и духовни практики на овој ден. Обидете се да се задоволите себеси и другите, а исто така размислувајте позитивно.

Седнете мирно, опуштете се и визуелизирајте ги вашите соништа, замислете ги во вашата глава како веќе да се исполнети. Активирајте ја енергијата на овие настани во вашето битие. Исто така, денот е совршен за чистење, како за чистење на непотребните работи во домот и ослободување простор, така и за прочистување на сопствените емоции и енергија.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!