Вие имате прво да ја знаете вистината

Џенифер Лопез е многу вознемирена поради коментарите на Бен Афлек за поранешната сопруга и неговото лечење од алкохолизам

Изјавите на Бен Афлек за разводот, поранешна сопруга и алкохолизмот ја кренаа јавноста на нозе, а еве што за се има да каже неговата сегашна девојка, познатата пејачка Џенифер Лопез.

Бен Афлек запрепасти многумина со своите неодамнешни изјави за бракот со Џенифер Гарние. Тој откри дека се чувствувал заробен и затоа почнал да консумира алкохол, поради што завршил на клиника за рехабилитација. Многумина тоа го протолкуваа како своевиден напад на поранешната сопруга, па открија дека неговата сегашна партнерка Џенифер Лопез е лута поради ваквите изјави, кои таа ги демантираше.

Откако медиумите објавија дека Лопез била навредена од коментарите на Афлек во врска со неговата поранешна сопруга Џенифер Гарние, пејачката вели дека гласините се целосно неточни.

Оваа приказна едноставно не е вистинита, изјави Џенифер за People, додавајќи:

Нема да можев повеќе да го почитувам Бен како татко, родител и личност.

Иако Афлек во едно претходно интервју изјави дека се чувствува заробен во бракот и дека тоа е една од причините зошто почнал да пие, сега објасни дека јавноста не го разбрала најдобро.

Рекоа дека ја обвинувам поранешната сопруга за мојот алкохолизам и дека сум „заробен“ во тој брак. Сакам да бидам јасен: тоа не е вистина и никогаш не би сакал моите деца да мислат дека некогаш ќе кажам лош збор за нивната мајка. Тоа ги повредува моите чувства, искрен е Бен кој има одлични односи со поранешната сопруга.

Да потсетиме, Бен Афлек и Џенифер Гарние имаат три деца од бракот, ќерките Вајолет (16), Сарафина (12) и синот Семјуел (9), а по пропаѓањето на бракот и двајцата се трудат да не влијаат многу на нивните деца и што е најважно да ги направи среќни.

Бен Афлек и Џенифер Лопез ја обновија својата љубов по 19 години.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!