Вие имате прво да ја знаете вистината

Која е непризнаената ќерка на Путин: „Ја замолкнаа откако на Инстаграм се пофали со својот луксузен стан во Монако“

Елизавета Кривоногих, 18-годишна девојка за која се верува дека е непризнаена ќерка на рускиот претседател Владимир Путин, речиси три месеци не објавила ништо ново на својот профил на Инстаграм, поради што нејзините следбеници се сомневаат дека таа била замолчена.

Кривоногих, која го користи името Луиза Розова на Инстаграм (корисничкото име е „luizaroz_“), последен пат се појави на таа социјална мрежа на 1 октомври 2021 година, кога објави фотографија од лице кое лежи во кревет. На фотографијата се гледа како стапалото на лицето ѕирка од под прекривачите и лаптоп Apple. Фотографијата е објавена без пропратен текст.

Откако минатата година рускиот портал „Проект“ ја нарече непризнаената ќерка на Путин, Розова стана доста популарна на Инстаграм, каде моментално ја следат нешто повеќе од 82.000 корисници. Розова е и баран диџеј, а е и сопственик на моден бренд.

Дејли Мејл пишува дека таа поминала одредено време во Париз во последните неколку месеци.

– Поради некоја причина целосно го напуштивте Инстаграм… Луиза, ве молам вратете се – напишал еден од нејзините пријатели.

– Што се случи? Дали татко ти ти забрани да го објавуваш луксузот во кој живееш? – напиша друга следбеничка.

Розова досега има објавено нешто повеќе од 200 фотографии на Инстаграм, но ниту една од нив не може јасно да и се види лицето.

Свјетлана Кривоногих (46), некогаш чистачка и наводна љубовница на Владимир Путин и мајката на Елизабета, наводно го налутила рускиот претседател кога на социјалните мрежи објавила фотографии на кои се гледа дека е во Кнежеството Монако. На едната можеше да се види огномет, на другата виножито над морето, а на третата јахта во пристаништето. Ќерката на Светлана, Елизабет, на фотографијата од јахтата, направена во 2014 година, коментирала со зборовите: „Прекрасно! Го знам ова место!“

Во рамките на аферата „Панамски документи“ се дозна дека Свјетлана Кривоногих поседува стан од четири милиони евра во Монте Карло и дека е купен преку офшор компанија. Нејзиниот стан бил купен веднаш по раѓањето на Елизабета. Во истата афера беше откриено дека Свјетлана Кривоногих е „тешка“ околу 100 милиони американски долари. Кривоногих, наводно, поседува јахта и има акции во некои од најмоќните руски државни компании.

Ниту Светлана ниту Елизавета Кривоногих не ги коментираа наодите од „Панамските документи“, а во октомври 2021 година, Путин побара од новинарите да престанат да копаат по „валканите алишта на елитата“. Покрај тоа, Путин го блокираше „Проектот“, портал кој ја осуди Светлана Кривоногих и нејзината деловна империја од 100 милиони долари.

„Проектот“ објави дека Кривоногих и тогаш оженетиот Путин стапиле во контакт во 1999 година, односно непосредно пред тој за прв пат да стане претседател на Русија.

Врската меѓу Кривоногих и Путин наводно завршила непосредно пред да се пишува дека врската меѓу Путин и 38-годишната ритмичка гимнастичарка Алина Кабаева, една од најуспешните натпреварувачки во овој спорт во историјата. Кабаева во кариерата освои 41 златен, девет сребрени и седум бронзени медали. Таа го освои златото на Олимписките игри во Атина во 2004 година.

Ниту Путин, ниту Кабаева никогаш не ги коментираа тие медиумски написи.

Путин и неговата поранешна сопруга Људмила имаат две ќерки – 36-годишната генетичарка Марија Воронцова и 34-годишната математичарка Катарина Тихонова.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!