Вие имате прво да ја знаете вистината

Страшна песочна бура ја зафати Австралија! Како преживеаја луѓето е вистинско чудо (видео)

Песочна бура од застрашувачки размери го погоди северозападниот дел на сојузната држава Квинсленд, Австралија  развивајќи брзина на ветерот до 109 километри на час.

Невремето зафатило повеќе региони, а жителите сведочат за невиденото искуство што го преживеале до сега во нивните животи.

Ова е најголемата песочна бура што сум ја видел во последните осум години – изјавил еден од жителите во таа држава за медиумите.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!