Вие имате прво да ја знаете вистината

Вистинска руска сирена: Плива во замрзнатите езера и тврди дека тоа и го подобрува имунитетот (фото)

Руската сирена, како што ја нарекуваат по име Анастасија, кажува дека пливањето во замрзнати езера лечи многу здравствени проблеми и помага при многу здравствени болести.

Оваа 36-годишна медицинска сестра од Владивосток често го крши мразот од замрзнатите езера во Русија, со цел да може да влезе во езерото и потоа да плива.

Често таа тоа го прави додека на неа носи импровизирана опашка од сирена.

Таа го привлече вниманието на јавноста поради своето „хоби“ и поради тоа често е мета на критики, но смета дека се прави како што треба да прави. 

Таа во една прилика има изјавено дека многумина ја предупредуваат на пневмонија и други болести поради нејзиното „хоби“, но таа верува дека зимското пливање го зајакнува имунолошкиот систем.

За оние кои ме видоа за прв пат и кои се загрижени за моето здравје како што се менингитис, пневмонија, проблеми со бубрезите или откажување на други органи, не грижете се за моето пливање, ова го правам со години, изјави таа.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!