Вие имате прво да ја знаете вистината

Дали сте го пробале турскиот еликсир направен од најздрави намирници: Бомба за имунитетот

Нутриционистите и дерматолозите потврдуваат дека исхраната полна со овошје и зеленчук, протеини со малку маснотии, здрави масти и цели зрна е најдобриот рецепт за здравје на кожата. Квалитетот на вашата кожа можете да го подобрите со помош на пијалоци за подмладување на кожата, кои ќе ги прочитате во продолжение.

Што ви е потребно:

Половина лимон

Парче ѓумбир

1 црвено слатко јаболко

4 стебленца целер

1 китка јаглика

3-4 листови спанаќ

2 средни моркови

1 црвена репка

1 лист зелка

1 шолја вода

Подготовка:

Сите состојки добро измешајте ги и секое утро пијте го овој еликсир на празен стомак.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!