Вие имате прво да ја знаете вистината

Драма во Приштина: Пријава за поставена бомба на автобуска станица!

Според тамошните медиуми, постои сомневање дека била поставена бомба на автобуската станица во Приштина, а на лице место се и припадници на косовската полиција кои ги проверуваат тие тврдења и го обезбедуваат теренот.

Според приштинската агенција, полицијата, по добиените информации за сомнение дека бомбата била поставена на автобуската станица, специјалните единици веднаш излегло на местото на настанот и ги презела сите неопходни мерки.

Засега нема информации дали се работи за вистинска или лажна тревога.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!