Вие имате прво да ја знаете вистината

Каде би сакал да живее Владимир Путин ? Претседателот на Русија го откри својот омилен град

Претседателот на Русија, Владимир Путин, традиционално одржува голема годишна прес-конференција на која ги сумира резултатите од својата работа во изминатата година.

На едно од прашањата на новинарите тој беше запрашан во кој град би избрал да живее Владимир Путин, со исклучок на Москва и Санкт Петербург.

Рековте освен Москва и Санкт Петербург. Зошто ги исклучивте Москва и Санкт Петербург ? Тоа се дел од градовите на Руската Федерација. Јас сум роден во еден од нив. Тоа е мојот роден град, па прво, кога го поставивте прашањето, помислив на Санкт Петербург, изјави Путин.

Зачленете се и ќе добивате екслузивни вести од нашиот портал!